Na co zwracać uwagę kupując głośnik bluetooth?

Nie da się ukryć, że głośniki bluetooth stają się z miesiąca na miesiąc coraz popularniejszym urządzeniem. Pomimo jednak tak dynamicznie wzrastającej popularności, nadal dosyć skąpa jest wiedza konsumentów na temat tego, jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry głośnik bluetooth.

Kwestia wykonania

Głośniki bluetooth to urządzenia, które wykorzystywane są głównie do używania ich poza domem. Dzięki swojej mobilności idealnie nadają się do tego, aby korzystać z nich podczas np. plenerowych spotkań. Problem jednak w tym, że w takich warunkach są one znacznie bardziej narażone na uszkodzenie. Powoduje to, że muszą być o wiele lepiej wykonane i zabezpieczone przed większym zagrożeniem. Absolutnym minimum jest np. wodoodporność urządzenia i nieco mocniejsza obudowa, która zapobiega uszkodzeniu w przypadku np. upadku.

Jakie zasilanie?

Zupełnie innego kalibru sprawą jest zasilanie takiego głośnika bluetooth. Nie może on być podłączony do sieci elektrycznej, co wymusza konieczność stosowania innego typu zasilnia. Może to być albo akumulator, albo też baterie. I choć baterie starczają na nieco krótszy czas działania niż akumulator, to jednak znacznie łatwiej je zdobyć, co powoduje, że są lepszym wyborem niż ładowanie akumulatora.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Narzędzia elektroniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.